Запрошення на міжнародну конференцію “На шляху до декларації ООН про права селян та інших людей, які працюють у сільській місцевості”

Запрошення на міжнародну конференцію “На шляху до декларації ООН про права селян та інших людей, які працюють у сільській місцевості”Зважаючи на зростання масштабів економічної маргіналізації сільського населення, що відбувається у світі внаслідок економічних і соціальних трансформацій, а також через вплив змін клімату, селяни вимушені шукати рішення своїх проблеми на найвищому рівні шляхом обговорення можливостей застосування потужного міжнародного інструменту захисту прав людини. З цією метою на початку 2000-х років міжнародним селянським рухом La Via Campesina, який представляє понад 200 млн селян з різних країн і континентів, був зініційований процес розробки та прийняття Організацією Об’єднаних Націй Декларації про права селян та інших людей, які працюють у сільській місцевості. Для країн Східної Європи, зокрема для України, де значна частина населення живе і працює у сільській місцевості, захист прав селян має важливе значення.

Наразі проект Декларації проходить обговорення у Раді з прав людини ООН. Її прийняття допоможе захисту прав селян, а також приверне увагу до вирішення таких проблем, як дискримінація людей, які проживають у сільській місцевості та займаються маломасштабним виробництвом сільськогосподарської продукції та продуктів харчування.

У конференції візьмуть участь українські і міжнародні експерти, представники влади та громадянського суспільства з метою обміну думками та відпрацювання спільних позицій у створенні сприятливого інституційного середовища для збереження і розвитку села і селянства.