ПРАВА СЕЛЯН – ІСТОРИЧНИЙ ВИБІР УКРАЇНИ ІЗ ПІДТРИМКОЮ В УСЬОМУ СВІТІ

Декларація про права селян схвалена Радою ООН з прав людини і буде представлена у грудні 2018 року на ГЕНЕРАЛЬНІЙ АСАМБЛЕЇ ООН у Нью-Йорку для її остаточного прийняття.

28 вересня 2018 року в Женеві Радою ООН з прав людини була схвалена Декларація ООН про права селян та інших людей, які працюють у сільській місцевості: 33 голоси «за», 3 – «проти» та 11 – «утрималися». УКРАЇНА ВІДДАЛА СВІЙ ГОЛОС ЗА ПРАВА СЕЛЯН!

Це стало результатом важкої та наполегливої праці представників громадянського суспільства, урядів, сільських родин та фермерів з усіх континентів. В усьому світі продовжується робота щодо захисту прав селян на землю, соціальне забезпечення, у тому числі сільських мігрантів, продовольчий суверенітет, збереження традиційних знань, насіння та технологій, біорізноманіття тощо.

Згадане голосування у Раді ООН з прав людини стало значним успіхом для усіх селянських організацій, скотарів, рибалок, корінних народів, сільських працівників і мігрантів, які спільними зусиллями створювали і захищали цю декларацію у своїх країнах та в усьому світі. Україна, яка вперше стала членом Ради ООН з прав людини, разом із Швейцарією та Португалією, які тривалий час докладали значних зусиль для координації позицій країн ЄС щодо Декларації, висловила підтримку захисту прав уразливих сільських  співтовариств. У 2017 році наша країна приєдналась до міжнародної ініціативи захисту прав селян, що стало чітким сигналом визнання в Україні незамінної ролі малих виробників у виробництві сільськогосподарської продукції та продуктів харчування, збереження сільських громад та розвитку територій.

Українська Мережа Сільського Розвитку від імені представників громадянського суспільства що залучилися до підтримки Декларації, засвідчує свою глибоку повагу та висловлює щиру подяку за підтримку Декларації ООН про права селян та інших людей, які працюють у сільській місцевості, органам влади: Адміністрації Президента України, Міністерству закордонних справ, Міністерству аграрної політики та продовольства України і всім іншим, хто доклав неабияких зусиль для того, щоб Україна була в авангарді світового селянського руху за права селян і сільських мігрантів! Для нас дуже важливе таке співробітництво і Ваша увага та підтримка прагнень прогресивної української спільноти захищати гідність селян і сільських громад та їх зусиль в отриманні гідних засобів для існування за місцем проживання.


РЕЗУЛЬТАТИ  ГОЛОСУВАННЯ:

Права селян - результати голосування

Маємо щирі сподівання, що Україна у грудні 2018 року підтвердить свій курс на підтримку селянства і засад сільського розвитку на міжнародному рівні, проголосувавши на засіданні Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку  за  остаточне прийняття Декларації  про права селян та інших людей, які працюють у сільській місцевості.


Етапи залучення України до процесу підтримки Декларації ООН про права селян та інших людей, які працюють у сільській місцевості:

У грудні 2017 р. Громадська Спілка  Українська мережа сільського розвитку приєдналася до законотворчого процесу у сфері захисту прав селян, ініційованого міжнародними селянськими організаціями та рухами.
1 лютого 2018 р. Офіційне звернення Координаційної Ради Української мережі сільського розвитку до уряду України про необхідність приєднання країни до загальносвітового процесу захисту прав селян.
02 березня 2018 р.  Отримано лист-відповідь від Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо підтримки поширення в українському суспільстві основних ідей проекту Декларації ООН про права селян та інших людей, які працюють у сільській місцевості
27 березня 2018 р. Проведено Міжнародну конференцію «На шляху до Декларації ООН про права селян та інших людей, які працюють у сільській місцевості», за результатами якої прийнято резолюцію, де висловлюється широка громадська підтримка проекту Декларації та міститься заклик до найвищих органів влади в Україні сприяти її ухваленню Організацією Об’єднаних Націй.
29 травня 2018 р. Направлено лист Президенту України Порошенку П.О. щодо проекту Декларації ООН про права селян та інших людей, які працюють у сільській місцевості з проханням ініціювати офіційну підтримку Україною Декларації ООН про права селян та інших людей, які працюють у сільській місцевості на міжнародному рівні у Раді ООН з прав людини. Президент України надав відповідне доручення Міністерству закордонних справ України.
30 серпня 2018 р. Міністерство закордонних справ України направило лист щодо Декларації ООН про права селян Міністерству аграрної політики та продовольства України, Міністерству соціальної політики України та Міністерству юстиції України для висловлення позиції щодо прийнятності згаданого проекту.
10 вересня 2018 р. Міністерство аграрної політики та продовольства України розглянуло проект Декларації та у листі-відповіді Міністерству закордонних справ підтримало ініціативу його підписання.
28 вересня 2018 р.Женева.  Україна віддала свій голос на засіданні Ради ООН з прав людини за ухвалення Декларації про права селян та інших людей, які працюють у сільській місцевості.


Користуючись нагодою, ще раз поновлюємо запевнення у своїй глибокій пошані. Разом ми зможемо більше!