Сільський зелений туризм: другий етап розвитку ГО «Спілка сільського зеленого туризму України»

Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні
На фото: команди Спілки СЗТ України під час проведення стратегічної сесії

Ініціатором та генератором розвитку в Україні сільського зеленого туризму протягом 1996-2016 рр. була всеукраїнська громадська організація «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні». В цей період сформовано поняття та термінологію, набули чинності прийнятні для розвитку нормативно-законодавчі акти, впроваджені методичні і практичні напрацювання та програми для власників осель і підручники для студентів, десятки реалізованих проектів, власні продукти – програми категоризації «Українська гостинна садиба» та екомаркування «Зелена садиба», передплатний журнал «Туризм сільський зелений», організація і проведення всеукраїнських виставок-ярмарків «Українське село запрошує», конференцій і регіональних тренінгів та семінарів, сформована всеукраїнська мережа садиб сільського туризму тощо.

За вирішенням суспільних питань та проблем розвитку цієї сфери практично не розглядалися питання внутрішнього розвитку організації та зміни стратегічної ідеї, в результаті чого в останні роки значно зменшилася кількість дійсних членів ГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні» і сьогодні вона об’єднує близько 350 власників сільських садиб, експертів з питань зеленого туризму, викладачів, волонтерів тощо.

В Організації відчуваються потреби здійснювати кроки щодо власного інституційного розвитку, тому наразі проходить переламний період. Цим змінам сприяє участь у проекті ПРООН «Зміцнення бізнес-об`єднань малих та середніх підприємств”. Вже розроблені внутрішні політики, змінено політику членства, йде оновлення інформаційного ресурсу Спілки, переглядаються бізнес-процеси всередині організації та формується перелік послуг.
Одночасно формується команда, проходять навчання з адвокаті, фандрайзингу, маркетингу, представники команди навчаються в Києво-Могилянській Бізнес Школі.

Днями відбулася стратегічна сесія команди Спілки за участю коучів КМБШ з метою визначення візії та місії Спілки СЗТ України як бізнес-об`єднання.

Другий етап – інституційний розвиток Спілки СЗТ України здійснені перші кроки.

Спілка відкрита, приєднуйтесь! Наш успіх – Ваш успіх!

Володимир Васильєв, голова правління Спілки СЗТ України
Тел.: +380672521012, 044 223-38-17
E-mail: vgt951@gmail.com