Процес проходження Декларації про права селян та інших людей, які працюють у сільській місцевості

Ми вже писали про схвалення Проекту «Декларації про права селян та інших людей, які працюють у сільській місцевості» 28 вересня 2018 року в Женеві Радою ООН з прав людини. Пропонуємо для вашого ознайомлення лінки на остаточний текст Декларації та деякі інші документи, а також інформацію щодо подальшого проходження Декларації.


А. Остаточний текст Декларації

Перекладений офіційними мовами ООН текст Декларації можна знайти на веб-сторінці 5-ї сесії міжурядової робочої групи з питань Декларації:

UNN HRC

English / French / Spanish / Arabic / Chinese / Russian


Резолюція, перекладена всіма офіційними мовами ООН (з англійським текстом Декларації в додатку)
UN-HR-Office-of-the-High-Commissioner-for-Hyman-Rights

Відео-запис від 28 вересня 2018 року – Голосування за Проект Резолюції – A/HRC/39/L.16 – “United Nations Declaration on the Rights of Peasants and Other People Working in Rural Areas” – Прийнято (33 ЗА ¦ 3 ПРОТИ ¦ 11 УТРИМАЛИСЬ)
UN Web TV

Б. Інституційна та громадська підтримка руху за права селян:

В. Що далі?

Після схвалення Декларації Радою ООН з прав людини текст декларації передано до Третього комітету Генеральної Асамблеї ООН із Соціальних, Гуманітарних та Культурних Питань.

Функцією цього комітету є досягнення консенсусу щодо Декларації – через оцінювання, обговорення та перемовини. Після схвалення Декларації шляхом голосування у комітеті, вона повинна бути схвалена шляхом голосування на Генеральній Асамблеї ООН.


Календар

  • 25-го жовтня: Болівійська делегація презентувала Декларацію Третьому комітету ООН у Нью-Йорку. Відео-запис презентації та дебатів (починаючи з 58:00)
  • 25-го жовтня – 21-го листопада: Третій комітет повинен ухвалити рішення щодо Декларації до 21-го листопада перед формальним голосуванням на Генеральній Асамблеї ООН.
  • Середина грудня: формальне голосування на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку. На Пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН буде формально схвалене рішення, яке прийме Третій комітет.

Для іншої інформації англійською мовою на цю тему, рекомендуємо слідкувати за вебсайтом, сторінками у facebook і twitter  Європейської Координації Віа Кампесіна (European Coordination Via Campesina).

Хештегом, що використовується для кампанії, є #PeasantsRightsNOW

Web: www.eurovia.org / www.viacampesina.org

Facebook: @ECVC – European Coordination Via Campesina / @viacampesinaOFFICIAL

Twitter: @ECVC1 / @viacampesinaFR