Українсько-Ізраїльський науково-практичний симпозіум – результати

В рамках співробітництва між Україно-Ізраїльським інститутом стратегічних досліджень імені Голди Меїр та Інститутом економіки та прогнозування Національної академії наук України за участі Громадської Спілки «Українська мережа сільського розвитку» та підтримки Посольства Держави Ізраїль в Україні проведено Українсько-Ізраїльський науково-практичний симпозіум «Соціоекономічна модернізація сільського господарства – ринок ідей для України». Захід відбувся 27 липня 2017р.

У симпозіумі взяли участь більш ніж 80 учасників, серед яких представники українського аграрного сектору, зокрема, фермери, голови особистих селянських господарств і їх асоціацій, представники місцевих громад, аграрної науки та освіти, експерти, які опікуються малим і середнім бізнесом в аграрному секторі України, представники Міністерства аграрної політики та продовольства, Голова аграрної партії України. Делегацію представників Ізраїльських компаній очолила Голова торгово-економічної місії Ізраїльського посольства в Україні пані Елізабет Соловьйов.

Під головуванням академіка НАН України, директора Інституту Валерія Геєця та директора Україно-Ізраїльського інституту стратегічних досліджень імені Голди Меїр пана Альберта Фельдмана науковці ІЕП НАНУ презентували результати досліджень за темою «Соціоекономічна модернізація сільського господарства України в контексті міжнародного досвіду». Зокрема, д.е.н. Бородіна О.М. започаткувала дискусію щодо можливостей соціоекономічної модернізації в умовах сучасної української моделі розвитку сільського господарства і села. Д.е.н. Прокопа І.В. у виступі зосередив увагу на малих виробниках сільськогосподарської продукції в Україні, проблемах їх ідентифікації та підтримки. Д.е.н. Попова О.Л. окреслила необхідність соціально-екологічної відповідальності господарювання на землі, наголошуючи, на відповідальності агробізнесу. К.е.н. Киризюк С.В. ознайомив учасників з кращими практиками підтримки малих агровиробників, які застосовуються в країнах ЄС. К.е.н. Риковська О.В., на основі матеріалів навчального курсу «Політика, стратегія та система підтримки сільського відродження (Ізраїль) представила «Інноваційні підходи до поєднання аграрного та сільського розвитку: досвід Ізраїлю очима українця».

В роботі симпозіуму взяли участь 9 ізраїльських компаній, які є світовими лідерами в окремих галузях аграрного сектору. Вони представили інноваційні рішення для ведення ефективного маломасштабного сільського господарства.

Компанія «Taranis» – Інтелектуальне сільське господарство «Smart agriculture»;
Компанія «Eshet Eilon» – Електронно-оптичні сортувальні машини та інноваційні системи санітарії;
Компанія «Afimilk» – Системи управління виробництвом молока;
Компанія «NaanDanJain» – Cистеми крапельного зрошування;
Компанія «TAP » – Вирощування рослин на водній основі (гідропоніка);
Компанія «ABL» – Виробництво комплексів (новітніх модернізованих технологічних ліній) для переробки молока;
Компанія «Mottes» – Інноваційні технології для рослинництва;
Компанія «Netafim» – Іригаційне обладнання та точне землеробство;

Під час заключної дискусії фермери, освітяни, представники громадськості обмінялись думками щодо позитивів ізраїльського досвіду, можливостей використання інноваційних технологічних рішень, та визначили напрями подальшого співробітництва у сфері відновлення сільського господарства і села в Україні.


Фотогалерея: