Вебінар “Соціально-економічний аналіз громади – Smart-імпульс для успішного локального розвитку”

Локальний розвиток –  це творення нової спільноти, базованої на спільній довірі, спільних цінностях та інтересах; це процес ініціювання та реалізації ідей мешканців для розв’язання місцевих проблем, поліпшення добробуту населення та формування заможних громад. Забезпечення успішного локального розвитку передбачає діяльність, що допомагає громадам використовувати наявні  можливості (капітали), але не будь-якою ціною, а на основі покращення соціально-економічних та громадянських умов і навколишнього середовища. В кінцевому підсумку ці процеси орієнтовані на формування засад сталого розвитку, на створення довгострокових спроможностей громад самостійно справлятися з майбутніми викликами, ефективно використовуючи наявні можливості.

Ключовою відправною точкою у формуванні умов локального розвитку є соціально-економічний аналіз (СЕА), який охоплює найважливіші аспекти життєдіяльності і розвитку громади та допомагає краще оцінити фактичний стан та тенденції змін в економічній, соціальній та екологічній сферах. Критично актуальним даний аналіз є для новостворених громад – оскільки слугує основою для якісного планування розвитку у середньо- й  довгостроковій перспективі та прийняття науково обґрунтованих управлінських рішень.

За результатами вебінару  учасники  дізнаються про роль та значення соціально-економічного аналізу для розвитку територіальних громад, ознайомляться з особливостями  збору й обробки інформації,  проведення соціально-економічного аналізу і збалансованого просторового розвитку, необхідністю його врахування у практиці життєзабезпечення сільської місцевості.

Вебінар проводиться в рамках проєкту “Перспективи сталого розвитку сільських територій”, що реалізується у співпраці з DRA та за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.

ДАТА І ЧАС ПРОВЕДЕННЯ: 10:00 – 14:00, 7 вересня 2021 р.

МІСЦЕ: платформа ZOOM, Інститут економіки та прогнозування НАНУ.

ОРГАНІЗАТОРИ: ГОПлатформа знань – аграрний розвиток та сільські інновації, Інститут економіки та прогнозування НАНУ, Поліський національний університет.