Виступ Голови Координаційної Ради Мережі сільського розвитку Олени Бородіної на брифінгу у Верховній Раді України: Про започаткування політики сільського розвитку.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=qvAJBo43NVE]

В четвер 9-го лютого 2017 р. Верховна Рада України розглядала законопроекти, які стосуються децентралізації та об’єднання громад. Зокрема, № 4772 щодо добровільного приєднання територіальних громад, №4742 щодо статусу старости села, селища, №4110 щодо набуття повноважень сільських, селищних, міських голів, № 2489 про службу в органах місцевого самоврядування.

Мережа сільського розвитку підтримуючи процеси децентралізації в Україні звертає увагу на необхідність більш повного врахування принципу добровільності об’єднання сільських громад та недопущення їх примусового приєднання до міст, особливо обласного підпорядкування. Разом з тим, слід наголосити, що регулювання процесів децентралізації, наразі,  концентруються більшою мірою на  технічних проблемах ніж на сутнісних.

За поточними проблемами випадає з поля зору кінцева мета – економічна децентралізація: створення сприятливого інституційного середовища для економічного розвитку села, реальної підтримки сімейного фермерства і сільського підприємництва; для зростання добробуту сільського населення. В Україні відсутня державна підтримка політики сільського розвитку, яка має стимулювати ці процеси у національному масштабі.  Голова Координаційної Ради Мережі сільського розвитку Олена Бородіна  з цього приводу виступила на брифінгу у Верховній Раді України 9 лютого.