33 сесія Регіональної конференції ФАО для Європи

10–13 травня 2022 року, Українська мережа сільського розвитку взяла участь у засіданні Тридцять третьої сесії Регіональної конференції ФАО для Європи та Центральної Азії (33rd Session of the FAO Regional Conference)  –  «Шлях до перетворення агропродовольчих систем у Європі та Центральній Азії – заходи на регіональному рівні щодо реалізації Стратегічної рамкової програми ФАО на 2022-2031 роки», яка проходила м. Лодзь, Республіка Польща. Захід проводився за участі членів ФАО у регіоні Європи та Центральної Азії, представників органів і спеціалізованих установ Організації Об’єднаних Націй та обраних спостерігачів з міжурядових та міжнародних неурядових секторів, наукових/академічних кіл, приватного сектору та організацій, що представляють громадянське суспільство.

Olena Borodina

У заяві представників консультаційної наради громадянського суспільства відзначено надзвичайно важливу роль дрібних фермерів і селян в умовах найжорстокішої гуманітарної кризи в Європі з часів Другої світової війни внаслідок військової агресії, розпочатої тоталітарним урядом Російської Федерації проти суверенної держави Україна:

… За 76 днів після цього вторгнення дрібні фермери України та їхні трактори стали відомі у всьому світі як герої фронту. Мільйони українських дрібних фермерів і селян мужньо захищають нашу територію. При цьому вони продовжують бути основою  продовольчої безпеки України, забезпечуючи продовольством мільйони вразливих людей на окупованих або звільнених територіях…

…Повномасштабне вторгнення в Україну спричинило гуманітарну кризу в інших регіонах світу та поставило під загрозу продовольчу безпеку людей у країнах з низьким рівнем доходу, які залежать від українського імпорту продовольства… 

…Українські дрібні фермери та селянські фермерські організації мають бути включені як пріоритетні у Програми повоєнної відбудови сільського господарства України…

Олена Бородіна

Впродовж проведення конференції вкотре було актуалізувано важливі питання впливу численних криз на продовольчий суверенітет. Пандемія COVID-19 посилила існуючу економічну та соціальну нерівність, загарбницька війна в Україні викликала гуманітарну кризу та поставила під загрозу продовольчу безпеку в багатьох країнах світу. Зростання цін на продовольство та енергоносії продовжує посилювати вразливість, пов’язану із втратою роботи, доступу до здорової недорогої їжі та реалізації прав людини.

Ці кризи демонструють важливість зміцнення місцевого виробництва продуктів харчування та зниження залежності від імпорту продовольства. Дрібні сімейні фермери, які довели свою стійкість під час цих криз, можуть відігравати важливу роль у підвищенні рівня прав людини в галузі продовольства та сільського господарства – ключового елемента у побудові сталої продовольчої безпеки.

Виступ Олени Бородіни долучено до Доповіді про роботу тридцять третьої сесії Регіональної конференції ФАО для Європи (див. п. J).

Паралельний захід:

Фотогалерея: