Саміт продовольчих систем ООН | ПредСаміт

У вересні у Нью-Йорку на засіданні Генеральної Асамблеї ООН  відбудеться Саміт продовольчих систем ООН 2021 року. Перебіг підготовчого процесу до Саміту викликає велику стурбованість серед селян, малих виробників, сімейних фермерів. Сімейні ферми будучи основними інвесторами в сільське господарство і основою економічної структури сільських громад забезпечують виробництво більшої частини продовольства в світі. З цією метою ООН проголосила в грудні 2017 року Десятиліття сімейних фермерських господарств у період 2019-2028 роки, надавши міжнародній спільноті виняткові можливості для вирішення питань сімейних фермерських господарств, використовуючи цілісний підхід для істотного перетворення продовольчих систем з тим, щоб вони реально сприяли реалізації Порядку денного в галузі сталого розвитку 2030.

В умовах пандемії корпоративні структури посилили свій тиск на захоплення влади в глобальних продовольчих системах. На  думку міжнародних організацій громадянського суспільства, процес підготовки до Саміту  явно ігнорує права людини, пронизаний корпоративним впливом і намагається відсторонити та замінити демократичні багатосторонні інститути ООН, такі як Комітет ООН з питань Глобальної Продовольчої Безпеки (CSF), який є простором для обміну думками і прийняття рішень багатьох зацікавлених сторін. 

У цьому контексті представники громадянського суспільства організовують на глобальному рівні подію, що передує Саміту продовольчих систем ООН 2021 – “ПредСаміт”, який відбудеться у гібридному форматі в Римі з 26 по 28 липня 2021 року.

Більше інформації можна знайти тут.
http://www.csm4cfs.org/call-action-mobilization-challenge-un-food-systems-summit-re-claim-peoples-sovereignty-food-systems/