Запрошення до участі у Міжнародному форумі “МАЛІ ВИРОБНИКИ НА СТОРОЖІ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ”

ГО «Платформа знань – аграрний розвиток та сільські інновації» у співпраці з ГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників України» та іншими учасниками ГС «Українська мережа сільського розвитку» запрошує Вас взяти участь у Міжнародному форумі «МАЛІ ВИРОБНИКИ НА СТОРОЖІ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ: Декларація ООН про права селян та інших людей, які працюють у сільській місцевості».

Реалії сьогодення ставлять перед нами серйозні виклики, які порушують базові права селян. У цих умовах ми, як представники громадянського суспільства, намагаємося віднайти рішення, які захищають права людини як основний пріоритет нашого суспільства.

У 2018 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію ООН про права селян та інших людей, які працюють у сільській місцевості (Декларація). Українські організації громадянського суспільства, які виступають за захист прав селян, були залучені до переговорного процесу в ООН та сприяли тому, щоб український уряд проголосував за Декларацію в Раді з прав людини. Нині положення Декларації впроваджуються в багатьох країнах через рекомендації до державної політики, навчання, інформаційно-просвітницькі заходи, нову судову практику та інші дії в повсякденному житті громад.

Селянам належить вагома роль у продовольчому забезпеченні населення, боротьбі з голодом та недоїданням, запобіганні негативним наслідкам зміни клімату, збереженні біорізноманіття тощо. У цьому сенсі Декларація є фундаментальним правовим механізмом посилення сталості розвитку продовольчих систем в контексті багатовимірних викликів сучасності, зокрема пов’язаних з триваючою війною. В Україні Декларація має стати інструментом захисту прав селян та ключовою ланкою у політичному діалозі з тими, хто приймає рішення.

Форум має на меті підвищити обізнаність та забезпечити обмін думками всіх зацікавлених сторін щодо імплементації положень Декларації у процесі забезпечення стійкості під час війни та післявоєнної відбудови аграрного сектору України задля зміцнення продовольчої безпеки, підвищення добробуту селян та сталого сільського розвитку. 

Секції порядку денного:

  1. Декларація ООН про права селян: п’ять років після схвалення Генеральною Асамблеєю ООН.

Загальний огляд Декларації, досвід світової спільноти на шляху до реалізації положень Декларації. Запровадження нового спеціального механізму – створення Робочої групи з прав селян, як частини процесу імплементації Декларації.

  1. Продовольча безпека під час війни: виклики та можливості.

Обговорення ролі і значення малих виробників у забезпеченні продовольчої безпеки під час війни та в повоєнній відбудові, а також розширення прав селян у контексті Декларації для збереження і посилення їх впливу у продовольчому забезпеченні країни.

  1. Реалізація прав селян у повоєнному аграрному та сільському розвитку.

Обговорення напрямів взаємодії та консолідація дій представників селянських та фермерих організацій, органів влади різних рівнів, академічної громадськості, громадянського суспільства щодо захисту прав селян в Україні; сприяння розвитку сімейних фермерських господарств для забезпечення продовольчої безпеки на локальному рівні, інші пропозиції.

За результатами обговорень, пропозицій та рекомендацій планується підготовити підсумковий документ Форуму, який в подальшому буде надісланий органам виконавчої влади України.

Запрошуємо всіх охочих взяти участь у заході!

Тільки об’єднавши зусилля ми зможемо здолати всі перепони у становленні правової незалежної держави.


Ми щиро дякуємо Програмі Підтримка організацій громадянського суспільства в Україні в межах фінансової підтримки Посольства Великої Британії British Embassy Kyiv за можливість проведення Форуму. Програма підтримки реалізується Crown Agents у партнерстві з International Alert і у співпраці з Crown Agents in Ukraine.

Дата та час:
12 грудня 2023 р., 9.30-17.30
Форма участі:
он-лайн (ZOOM)
Учасники: селяни, фермери, представники органів влади різних рівнів, науковці, громадськість та інші зацікавлені даною проблематикою
Контакти:
М.т.: +380671702152; +380982284819
E-mailForum@urdn.org
Соціальні мережі: FacebookInstagram
Реєстрація